Bezpieczeństwo dla każdego

Zdarzył się wypadek. Partner, dziecko lub współpasażerowie autobusu zostali ranni, a Ty nie wiesz co robić. Wzywasz karetkę, mijają kolejne cenne minuty. Być może są to właśnie te, których zabrakło do uratowania czyjegoś życia. Takie sytuacje zdarzają się codziennie. W domu, w pracy, w szkole. Może to być nagłe zatrzymanie krążenia, zadławienie, poważny uraz. Gdy chodzi o życie lub zdrowie, nie ma miejsca na wątpliwości. Dlatego trzeba wiedzieć, jak skutecznie nieść pomoc. Trzeba działać od pierwszej sekundy.

Kurs pediatryczny dla rodziców i osób pracujących z dziećmi

Uczestnicy nauczą się reagować w najczęstszych przypadkach zagrożenia życia dzieci. To m.in. zadławienia, zatrucia, urazy, omdlenia oraz zatrzymania krążenia. To wiedza i umiejętności, których nie da się opanować z jakiegokolwiek podręcznika. Postaw na praktykę!

Kursanci poznają lub przypominają sobie niezbędną teorię, ale przede wszystkim wypracowują dobre praktyki, ćwicząc na fantomach dziecięcych rozmiarów – także niemowląt.
Kursanci, by wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, nie muszą mieć żadnego przeszkolenia medycznego czy specjalistycznej wiedzy. Co więcej – takie szkolenia są zalecane właśnie tym osobom, które nie mają o tym żadnego pojęcia. Dzięki zdobytym umiejętnościom można uratować życie dziecka.
Szkolenie może odbyć się także w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Wspólnie znajdziemy najlepszy termin na przeprowadzenie kursu. Doskonale rozumiemy, że bycie pracującym rodzicem wiąże się z wieloma obowiązkami i napiętym kalendarzem.

Kurs podstawowy

Dla wszystkich, którzy nie chcą biernie stać, gdy życie lub zdrowie innych jest zagrożone. Dedykowany ochotnikom, np. wolontariuszom, klubom seniora, czy po prostu grupie sąsiedzkiej. Program zostanie dopasowany do uczestników – koncentrując się na przełamywaniu barier przed ratowaniem ludzkiego życia oraz zdobywaniu wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia.

Kurs może odbywać się na dwóch poziomach: podstawowym (4 godziny) i rozszerzonym (6 godzin). Uczestnicy mogą nauczyć się m.in. co robić w razie urazów kończyn i kręgosłupa, jak używać defibrylatora czy samodzielnie wykonywać masaż serca. Dowiedzą się, czym różni się resuscytacja osoby dorosłej od tej prowadzonej w przypadku zatrzymania krążenia u dzieci i co w takich sytuacjach robić.
Kursanci wypracowują dobre praktyki ćwicząc m.in. na fantomach, w tym dorosłych i dzieci.
Kursanci otrzymują zaświadczenie o przebytym szkoleniu, ważne dwa lata od daty szkolenia.