Bezpiecznie jak w (Bała)bajce!

Za górami, za lasami… jest sobie przedszkole, którego zespół bardzo dba o dobro i bezpieczeństwo dzieci. Tak bardzo, że wzięli udział w aż trzech kursach pierwszej pomocy dla dzieci Eskulapy, dając z siebie naprawdę wszystko. Brzmi jak bajka? Blisko, to warszawska Bałabajka! Po szkoleniach z tą ekipą jesteśmy przekonani, że każda ewentualność będzie mieć tu szczęśliwe zakończenie.Kurs pierwszej pomocy dla dzieci Eskulapa to specjalny program dla osób opiekujących się dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klubach dziecięcych. Osoby biorące udział w szkoleniu uczą się, jak reagować w najczęstszych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, w jakich znaleźć się mogą najmłodsi. Dzięki temu są przygotowani do tego, by nieść pomoc w każdej sytuacji.


W ostatnich zajęciach udział wzięło 24 pracowników przedszkola Bałabajka. Kurs pierwszej pomocy dla dzieci prowadziło dwóch instruktorów Eskulapa. Program był maksymalnie nastawiony na praktykę, stąd uczestnicy mogli przećwiczyć na fantomach m.in. reanimację dzieci i niemowląt. Nie zabrakło także treningu postępowania na wypadek urazów głowy i kończyn, gorączki, drgawek, zatrucia czy zadławienia.


– To było bardzo dobre szkolenie. Dużo praktycznych ćwiczeń, bardzo dobrze skondensowana wiedza. Z jednej strony mogliśmy sobie wiele przypomnieć, a z drugiej też i dowiedzieć się nowych rzeczy. Zdecydowanie czujemy się przygotowani by udzielić pierwszej pomocy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba – mówiła Monika Suwała z przedszkola Bałabajka.


Więcej o kursie pierwszej pomocy dla dzieci Eskulapa można przeczytać w zakładce Oferta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.