By inni mogli żyć. Kurs pierwszej pomocy dla pielęgniarek i lekarzy

Doskonale wiedzą, jak ważne jest regularne utrwalanie wiedzy i praktyka umiejętności. I bez znaczenia jest to, czy jesteś uczniem, rodzicem, pracownikiem biurowym, spawaczem czy… lekarzem lub pielęgniarką. Pracownicy Centrum Medycznego Nieporęt Sp. z o. o. wzięli udział w specjalnym kursie pierwszej pomocy, zakończonym wręczeniem certyfikatów.

Szkolenie w Centrum Medycznym w Nieporęcie pod Warszawą odbyło się w pierwszych dniach października. Udział wzięli lekarze, pielęgniarki i pracownicy administracyjni placówki – łącznie 18 osób. Kurs trwał sześć godzin, a zajęcia poprowadziło dwoje instruktorów. Program szkolenia został oparty o zalecenia komitetu ILCOR oraz EFR, a także Rady Resuscytacji z 2015 roku – czyli najbardziej aktualne wytyczne dotyczące zasad udzielenia pierwszej pomocy. Dostosowany został także do potrzeb uczestników.

Regularnie bierzemy udział w kursach i szkoleniach. Zgłosiliśmy się na kurs pierwszej pomocy, by utrwalić wiedzę i umiejętności zespołu. Zależało nam także na wzmocnieniu pracowników administracji i rejestracji w wierze we własne umiejętności, by w razie potrzeby nie bali się udzielić pomocy. Bo wiemy doskonale, że najgorsze co może wydarzyć się w takiej sytuacji, to nie zrobić nic. Myślę, że udało nam się osiągnąć cel – mówi Anna Górecka, Prezes/Dyrektor CM Nieporęt Sp. z o. o.

Kurs podzielony został na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Kursanci przypomnieli więc sobie m.in. przepisy prawa dotyczące obowiązku udzielenia pierwszej pomocy oraz zasady zachowania bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia. Utrwalili również umiejętności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zastosowanie defibrylatora AED, a także postępowanie w razie urazów, zadławienia, epilepsji, zawału serca, udaru, oparzeniach i porażeniach prądem oraz zatruciach.

Podobało nam się, że szkolenie było praktyczne. Poleciłabym udział w takim kursie każdemu – dodaje Anna Górecka.

Szkolenie zakończyło się egzaminem, który kursanci zdali ze świetnymi wynikami. Otrzymali certyfikaty ważne dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *