By inni mogli żyć. Kurs pierwszej pomocy dla pielęgniarek i lekarzy

Doskonale wiedzą, jak ważne jest regularne utrwalanie wiedzy i praktyka umiejętności. I bez znaczenia jest to, czy jesteś uczniem, rodzicem, pracownikiem biurowym, spawaczem czy… lekarzem lub pielęgniarką. Pracownicy Centrum Medycznego Nieporęt Sp. z o. o. wzięli udział w specjalnym kursie pierwszej pomocy, zakończonym wręczeniem certyfikatów.

Szkolenie w Centrum Medycznym w Nieporęcie pod Warszawą odbyło się w pierwszych dniach października. Udział wzięli lekarze, pielęgniarki i pracownicy administracyjni placówki – łącznie 18 osób. Kurs trwał sześć godzin, a zajęcia poprowadziło dwoje instruktorów. Program szkolenia został oparty o zalecenia komitetu ILCOR oraz EFR, a także Rady Resuscytacji z 2015 roku – czyli najbardziej aktualne wytyczne dotyczące zasad udzielenia pierwszej pomocy. Dostosowany został także do potrzeb uczestników.

Regularnie bierzemy udział w kursach i szkoleniach. Zgłosiliśmy się na kurs pierwszej pomocy, by utrwalić wiedzę i umiejętności zespołu. Zależało nam także na wzmocnieniu pracowników administracji i rejestracji w wierze we własne umiejętności, by w razie potrzeby nie bali się udzielić pomocy. Bo wiemy doskonale, że najgorsze co może wydarzyć się w takiej sytuacji, to nie zrobić nic. Myślę, że udało nam się osiągnąć cel – mówi Anna Górecka, Prezes/Dyrektor CM Nieporęt Sp. z o. o.

Kurs podzielony został na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Kursanci przypomnieli więc sobie m.in. przepisy prawa dotyczące obowiązku udzielenia pierwszej pomocy oraz zasady zachowania bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia. Utrwalili również umiejętności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zastosowanie defibrylatora AED, a także postępowanie w razie urazów, zadławienia, epilepsji, zawału serca, udaru, oparzeniach i porażeniach prądem oraz zatruciach.

Podobało nam się, że szkolenie było praktyczne. Poleciłabym udział w takim kursie każdemu – dodaje Anna Górecka.

Szkolenie zakończyło się egzaminem, który kursanci zdali ze świetnymi wynikami. Otrzymali certyfikaty ważne dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.