Co, jeśli byśmy się nie bali? Odpowiadamy na TEDxGdynia!

Na całym świecie konferencje TED i TEDx to nie tylko wydarzenia, ale istny fenomen. To spotkania, na które gromadzą miliony osób, na których wybrzmiewają odważne idee i przemawiają inspirujący mówcy. Na scenie gdyńskiej odsłonie tego wydarzenia wystąpił także Mateusz Wawryszuk z Eskulapa! Zobacz jego prelekcję!


TEDxGdynia to lokalna konferencja spod znaku TED. Sednem tego wydarzenia jest popularyzacja wartościowych idei w duchu tzw. Ideas Worth Spreading. Od dziewięciu lat do udziału zapraszani są inspirujący mówcy z Polski. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Co, jeśli?”, która stała się przepustką do podważenia istniejącego porządku i głębszego wejrzenia w stan rzeczy, który powszechnie wydaje się znany i opanowany.

– W centrum tego wszystkiego postawiliśmy empatię. Chcieliśmy, by uczestnicy TEDxGdynia mogli na chwilę spojrzeć oczami kogoś innego, lepiej zrozumieć lokalne i globalne problemy i wyzwania – mówi Ksenia Pisera, koordynatorka konferencji TEDxGdynia. – Wybraliśmy Mateusza spośród kilkuset zgłoszeń kandydatów, bo przesłanie jego prelekcji jest ważne i wierzymy, że jak najwięcej osób powinno je usłyszeć i zapamiętać. Zachęcam do obejrzenia jego prelekcji, wszystkie filmy są już dostępne na kanale TED Talks na YouTube oraz w serwisie internetowym ted.com.

Mateusz w swojej prelekcji „Co, jeślibyśmy się nie bali” opowiada o tym, dlaczego nie udzielamy pierwszej pomocy. Wyjaśnia psychologiczne mechanizmy, które stopują świadków tragicznych zdarzeń przed podjęciem działań, które mogą uratować czyjeś życie lub zdrowie.

– Mam nadzieję, że dzięki nagraniu będziemy bardziej świadomi swoich zachowań i zaczniemy częściej udzielać pierwszej pomocy. Dzięki temu możemy w ciągu roku uratować życie nawet 100 tysięcy Europejczyków. To bardzo dużo, a życie jest bezcenne – mówi Mateusz Wawryszuk.
Zobacz prelekcję!Na TEDxGdynia 2019 wystąpili również m.in. socjolog dr Maciej Dębski, aktywista i wykładowca Dariusz Gzyra, kulturoznawczyni dr Joanna Jeśman i innowatorka społeczna Beata Podlasek. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej tedxgdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.