Co, jeśli byśmy się nie bali? Odpowiadamy na TEDxGdynia!

Na całym świecie konferencje TED i TEDx to nie tylko wydarzenia, ale istny fenomen. To spotkania, na które gromadzą miliony osób, na których wybrzmiewają odważne idee i przemawiają inspirujący mówcy. Na scenie gdyńskiej odsłonie tego wydarzenia wystąpił także Mateusz Wawryszuk z Eskulapa! Zobacz jego prelekcję!


TEDxGdynia to lokalna konferencja spod znaku TED. Sednem tego wydarzenia jest popularyzacja wartościowych idei w duchu tzw. Ideas Worth Spreading. Od dziewięciu lat do udziału zapraszani są inspirujący mówcy z Polski. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Co, jeśli?”, która stała się przepustką do podważenia istniejącego porządku i głębszego wejrzenia w stan rzeczy, który powszechnie wydaje się znany i opanowany.

– W centrum tego wszystkiego postawiliśmy empatię. Chcieliśmy, by uczestnicy TEDxGdynia mogli na chwilę spojrzeć oczami kogoś innego, lepiej zrozumieć lokalne i globalne problemy i wyzwania – mówi Ksenia Pisera, koordynatorka konferencji TEDxGdynia. – Wybraliśmy Mateusza spośród kilkuset zgłoszeń kandydatów, bo przesłanie jego prelekcji jest ważne i wierzymy, że jak najwięcej osób powinno je usłyszeć i zapamiętać. Zachęcam do obejrzenia jego prelekcji, wszystkie filmy są już dostępne na kanale TED Talks na YouTube oraz w serwisie internetowym ted.com.

Mateusz w swojej prelekcji „Co, jeślibyśmy się nie bali” opowiada o tym, dlaczego nie udzielamy pierwszej pomocy. Wyjaśnia psychologiczne mechanizmy, które stopują świadków tragicznych zdarzeń przed podjęciem działań, które mogą uratować czyjeś życie lub zdrowie.

– Mam nadzieję, że dzięki nagraniu będziemy bardziej świadomi swoich zachowań i zaczniemy częściej udzielać pierwszej pomocy. Dzięki temu możemy w ciągu roku uratować życie nawet 100 tysięcy Europejczyków. To bardzo dużo, a życie jest bezcenne – mówi Mateusz Wawryszuk.
Zobacz prelekcję!Na TEDxGdynia 2019 wystąpili również m.in. socjolog dr Maciej Dębski, aktywista i wykładowca Dariusz Gzyra, kulturoznawczyni dr Joanna Jeśman i innowatorka społeczna Beata Podlasek. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej tedxgdynia.pl

admin

Donec mollis elit vitae quam rhoncus facilisis. Phasellus commodo mattis libero, ac congue felis vehicula vel. Duis at dignissim ex. Duis lacus ante, porttitor quis magna quis, viverra aliquam purus. Maecenas id tempor felis. Praesent eleifend non tortor sit amet pharetra. Cras viverra pulvinar tortor, in dignissim ex convallis at. Sed urna leo, rutrum eget nisi luctus, semper lacinia enim. Proin posuere vestibulum neque sed consectetur. Nunc ac efficitur sapien. Quisque at enim vitae ligula viverra dictum. Sed lobortis, ex a ultrices lacinia, neque lacus pulvinar arcu, vel tincidunt diam nibh non leo. Praesent vel ligula ex. Ut ultrices est fringilla, facilisis massa ac, commodo nibh. Ut bibendum nunc sed luctus pulvinar. Nunc ut eros in lacus malesuada malesuada. Nulla facilisi. Etiam bibendum ex in nibh scelerisque volutpat. Pellentesque venenatis tempus consequat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.