Drużyna ratownicza Lindab pomogła poszkodowanym w wypadku!

To nie był test, ani żadna pozoracja. Kiedy w okolicy firmy Lindab doszło do zderzenia trzech samochodów, pracownicy zakładu ruszyli z pomocą. Dzięki sprawnemu działaniu pomogli poszkodowanym, w tym kobiecie w ciąży i kilkuletniej dziewczynce. Pracownicy byli świeżo po kursie pierwszej pomocy Eskulapa, jesteśmy z nich naprawdę dumni! Brawo!

– To był bardzo dobry kurs, wiele się nauczyliśmy. Wiemy, że jesteśmy gotowi do działania. Kiedy w okolicy naszego zakładu doszło do wypadku komunikacyjnego, nasza drużyna ratownicza bez chwili wahania ruszyła na pomoc. Pomogła tym samym kilku osobom – mówi Katarzyna Peret z Lindab. – Analizowaliśmy później naszą akcję i uważam, że w 100% wykorzystaliśmy naszą wiedzę.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla 14-osobowej drużyny ratowniczej Lindab trwało przez cały 2017 rok. Zajęcia odbywały się raz na kwartał. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym w styczniu 2018 roku. Po zdaniu egzaminów pracownicy otrzymali certyfikaty poświadczające zdobyte umiejętności.

Program kursu – poza podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy – rozszerzony został o wypracowanie właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, które realnie mogą wydarzyć się w środowisku pracy. Czyli m.in. wszelkiego rodzaju urazy kończyn, zasłabnięcia, oparzenia, skaleczenia itp. Ponieważ celem szkolenia było także oswojenie zespołu Lindab z sytuacjami stresowymi, w ramach kursu przeprowadzonych zostało wiele pozoracji prawdziwych wypadków.

– Zdecydowaliśmy się wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, by uświadomić pracownikom, jak ważna jest szybka reakcja i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Od tego zależeć może życie i zdrowie poszkodowanych. Szkolenie zostało zorganizowane dla chętnych i cieszy nas to, że zebraliśmy tak liczną grupę – mówi Katarzyna Peret z firmy Lindab.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.