Drużyny ratownicze przeszkolone!

Trzy grupy pracowników zmieszaj z dwoma trenerami. Dodaj teorię i masę praktyki. Dorzuć zaangażowanie, dolej ogromną dawkę wiedzy i zostaw na kilka godzin w swobodnej atmosferze. To sprawdzony przepis na… idealny kurs pierwszej pomocy! W ostatnich dniach trenerzy Eskulapy podzielili się tym, co potrafią robić najlepiej, z zespołem Piekarni-Cukierni Putka. Po takiej porcji nauki, trzy drużyny ratownicze są w pełni gotowości do niesienia pomocy.

Szkolenie dla Piekarni-Cukierni Putka obejmowało przeszkolenie trzech drużyn ratowniczych dla dwóch zakładów produkcyjnych, jednej w Wesołej i dwóch w otwartej rok temu nowej fabryce w Jawczycach pod Warszawą. Szkolenia odbyły się na przełomie sierpnia i września. Szkolenie dla każdej z grup trwało po osiem godzin.

– Zdecydowana większość pracowników zatrudnionych w zakładach Putki to pracownicy fizyczni. W takim środowisku pracy zawsze jest pewne zagrożenie. Zapobieganie wypadkom oraz odpowiednia, szybka reakcja na nie są niezwykle istotne, dlatego w Putce zdecydowaliśmy się na powołanie drużyn ratowniczych. Głównym celem kursu w Eskulapa było zaktualizowanie ich wiedzy oraz możliwość przećwiczenia umiejętności w praktyce – mówi Anna Jago, specjalista ds. personalnych w Putka.

Program kursu pierwszej pomocy Eskulapy dla pracowników Putki został dostosowany do potrzeb w ich środowisku pracy. Stąd kursanci uczyli się reagować na okoliczności urazów, amputacji, poparzeń czy nagłego zatrzymania krążenia. Mocny nacisk położony został na ćwiczenia – każdy uczył się m.in. resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalistycznych fantomach.

– Kurs przeprowadzony przez trenerów z Eskulapy był dla nas bardzo wartościowy. Dzięki niemu odświeżyliśmy sobie oraz pogłębiliśmy wiedzę z zakresu niesienia pierwszej pomocy. Szczególnie istotne były dla nas symulacje wypadków w praktycznej części szkolenia, które doskonale przygotowują do reagowania w sytuacjach stresowych. Udział w takich zajęciach polecamy każdemu – mówi Anna Jago.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.