Gotowi na różne scenariusze. Gry ratownicze dla ABB


Przekonanie, że można liczyć na swój zespół, jest ważne. Natomiast wiedzieć, że w razie potrzeby będą w stanie uratować nasze życie – jest bezcenne. Tym wszystkim mogą szczycić pracownicy firmy ABB, dla której przeprowadziliśmy plenerową grę ratowniczą w ramach wydarzenia integracyjnego, organizowanego przez firmę Cyrek Events.Gry ratownicze to wyjątkowa forma kursów pierwszej pomocy. Podstawą są oryginalne scenariusze, bardzo realistyczne teatralne charakteryzacje oraz gra aktorska osób w rolach poszkodowanych. Ponieważ całość miała stanowić angażującą formę team-buildingu, nie zabrakło sztucznej krwi, dymu oraz… adrenaliny!

Zespół ABB wziął udział w trzech różnych scenariuszach tzw. rescue game, czyli gry ratowniczej. Był to wypadek samochodowy, upadek ze schodów oraz amputacja kończyny: ― Opracowaliśmy program tak, by z jednej strony był angażujący grupę i dawał możliwości integracji, a z drugiej, by wiedza zapadła w pamięć. To po prostu forma nauki poprzez czystą zabawę. Bardzo często po przeprowadzeniu takiej gry ratowniczej słyszymy od uczestników, że to, czego się nauczyli, na długo zapadnie im w pamięć. I o to nam chodzi ― mówi Mateusz Wawryszuk, założyciel Eskulapy.

GGry ratownicze Eskulapy są dostosowywane do wydarzenia i jego celu. Scenariusze manewrów mogą być zupełnie rozrywkowe lub odpowiadać na realne sytuacje, które mogą wydarzyć się w firmie. Więcej o grach ratowniczych można przeczytać na naszej stronie.


Mateusz Wawryszuk

Cześć! Nazywam się Mateusz Wawryszuk, jestem ratownikiem medycznym i założycielem Eskulapy. Pracuję w pogotowiu ratunkowym zdobywając bezcenne doświadczenie oraz organizuję ciekawe szkolenia z pierwszej pomocy, przełamując stereotyp, że pierwsza pomoc jest nudna. Wierzę, że każdy jest w stanie uratować życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.