Kurs pierwszej pomocy na piątkę z plusem!

Pracownicy Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym nr 4 w Mińsku Mazowieckim na kilka godzin weszli w rolę… uczniów. W marcu ukończyli kurs pierwszej pomocy dla opiekunów dzieci BEZPIECZNA SZKOŁA I PRZEDSZKOLE organizowany przez Eskulapę. Kursanci pilnie doskonalili umiejętności i aktualizowali wiedzę dotyczącą postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Maluchy już ich niczym nie zaskoczą!Szkolenie odbyło się w marcu w siedzibie przedszkola. 36 pracowników placówki zostało przeszkolonych przez dwóch szkoleniowców Eskulapy. Zajęcia odbyły się w dwóch cyklach, po cztery godziny każdy. Najpierw kursanci wspólnie omówili najważniejsze kwestie teoretyczne, dotyczące m.in. obowiązujących przepisów prawa. Następnie ćwiczyli m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach dzieci i niemowląt, układnie w pozycji bezpiecznej, użycie defibrylatora AED, oraz postępowanie przy zadławieniu.

To niezbędne umiejętności, zwłaszcza w tak dużej placówce jak Przedszkole Miejskie nr 4. Wychowawcy tej placówki mają pod opieką 190 dzieci, w tym również maluchy niepełnosprawne.

Udział w szkoleniu wzięli nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy administracji i obsługi przedszkola. Odczuwaliśmy potrzebę przypomnienia i zaktualizowania wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy – mówi Katarzyna Karwowska, dyrektor PM nr 4. – Jednak przede wszystkim dzięki temu szkoleniu przełamywaliśmy strach i obawy, które mogą towarzyszyć sytuacjom zagrożenia zdrowia i życia. To trzeba ćwiczyć, nawet najlepsze przygotowanie teoretyczne może niewiele pomóc jeśli brakuje doświadczenia i gdy nie wierzymy w swoje umiejętności. Szkolenie Eskulapy spełniło wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.