Mamma Mia, uczymy pierwszej pomocy w telewizji!

Aneta i Kasjan Praccy już wiedzą, jak udzielić córce – małej Lilce – pierwszej pomocy. Ich szkolenie, prowadzone przez Mateusza Wawryszuka z Eskulapy, mogą już także obejrzeć internauci i widzowie Polsatu. Mateusz wraz z młodymi rodzicami wystąpili bowiem w telewizyjnym programie Mamma Mia! Zachęcamy do oglądania.

Mamma Mia! to poradnikowy program dedykowany wszystkim generacjom. 31 odcinek poświęcony jest tym samym zagadnieniom efektywnego rodzicielstwa, udzielania pierwszej pomocy najmłodszym oraz rodzinnym mediacjom. Do roli eksperta drugiego bloku tematycznego zaproszony został Mateusz Waryszuk z Eskulapy.

– Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest ważna. To nie my, ratownicy, jesteśmy najważniejsi, tylko świadkowie zdarzenia, bo pogotowie może przyjechać za późno. A mózg umiera już po czterech minutach – przypominał Mateusz.

W programie opowiedział m.in. o tym, jak postępować w razie zadławienia oraz dlaczego takie zagrożenie najczęściej spotyka właśnie maluchy. Rodzice małej Lilki dopytywali o szczegóły udzielania pierwszej pomocy najmłodszym.

– Moja wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy dotąd pochodziła głównie z Internetu i książek. Okazuje się, że wiedza to jedno, a praktyka drugie – mówiła Aneta Pracka, a Kasjan Pracki dodawał: – Teraz z miesiąca na miesiąc czuję się bardziej pewnie, obchodząc się z córką.

Zachęcamy do obejrzenia całego odcinka programu Mamma Mia! Dostępny jest bezpłatnie pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.