Autor

Mateusz Wawryszuk

Autor

Mateusz Wawryszuk

Jak powinno się mówić? Niby oczywiste, ale nie do końca. Pierwsza pomoc czy pierwsza pomoc przedmedyczna? Czy są tym samym? Czy wiesz, czym jest kwalifikowana pierwsza pomoc? Co i kto właściwie może robić, udzielając komuś pomocy? Wyjaśniamy

Pierwsza pomoc czy pierwsza pomoc przedmedyczna?

Bardzo często używa się zwrotu pierwsza pomoc przedmedyczna. Czy słusznie? Otóż nie.

Nie ma pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda pierwsza pomoc będzie przedmedyczna. Nie ma potrzeby dodawać tego zwrotu. To tak jakbym cofał się do tyłu, robił zdjęcia aparatem fotograficznym do fotografowania, jadł masło o smaku maślanym lub truskawkę truskawkową. Dlatego proszę, nie pytajcie mnie o kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, bo niestety nie potrafię takiego zorganizować! Jeżeli mi nie wierzysz, zapraszam do zapoznania się z definicjami pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc - definicje

Przede wszystkim definicję pierwszej pomocy określa Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Jak zapisano w przepisach, to: zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego wykonywanych przez osobę znajdującą się w miejscu zdarzenia, w tym również z wykorzystaniem wyrobów medycznych i wyposażenia wyrobów medycznych.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla sit amet sapien blandit, elementum turpis eu, pellentesque risus. Pellentesque id tellus augue.

Quisque semper mauris vel velit pretium sodales. In hendrerit nunc non lectus eleifend, ut porta ex congue. Fusce mollis quam nec nibh mollis lobortis.

O Autorze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *