Profilaktyka przeciw koronawirusowi AUDYT BEZPIECZEŃSTWA MIEJSCA PRACY W PANDEMII

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywróciła do góry nogami świat, jaki znamy. Przedsiębiorcy i osoby kierujące instytucjami – bez względu na branże – muszą szukać rozwiązań, które umożliwią kontynuację działalności w warunkach bezpiecznych dla pracowników i klientów. A zapobieganie jest tańsze od leczenia. Organizacja miejsca pracy w warunkach zupełnie nowego reżimu sanitarnego to ważne wyzwanie. Należy oswoić się z myślą, że prowizoryczny plan działania nie wystarczy na długo. A już na pewno nie zaspokoi wszystkich potrzeb i nie rozwieje wątpliwości pracowników. Dlatego warto powierzyć specjalistom sprawdzenie, czy firma lub instytucja jest właściwie przygotowana na zapobieganie rozprzestrzeniania nowego koronawirusa.

Koronawirus: Profilaktyka w miejscu pracy

Profilaktyka to najlepsza broń do pokonania koronawirusa. Program szkoleń, a także szczegółowe rekomendacje z zakresu bezpieczeństwa i audyt przygotowywany jest pod specyfikę branży. Pomagamy wypracować i wdrożyć rozwiązania bezpieczeństwa i zasady profilaktyki przeciw koronawirusowi zarówno publicznym podmiotom, jak i sektorowi prywatnemu. Szkolenia są oparte o zalecenia WHO oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przygotowanie miejsca pracy w trakcie pandemii koronawirusa opiera się o pięć kluczowych elementów, przez które możemy przeprowadzić zespół od początku do końca – lub zrealizować wyłącznie wybrany zakres.

Sprawdzamy, w których miejscach występuje potencjalne zagrożenie zarażenia i rozprzestrzeniania koronawirusa przez pracowników lub klientów. Przygotowujemy rekomendacje zabezpieczeń lub ich wzmocnienia.
Najlepsze środki nie zastąpią wartościowej wiedzy i przećwiczonych technik profilaktyki przeciw koronawirusowi. Ważnym punktem kursu są symulacje codziennej pracy pod kątem wykrywania i minimalizowania zakażenia koronawirusem.
Prowadzimy szkolenia profilaktyki zdrowia w dobie koronawirusa dla kluczowych klientów lub stałych interesariuszy (np. rodziców i uczniów). Przygotujemy także specjalne materiały edukacyjne, które pomogą utrwalić wiedzę .
Wrócimy, by sprawdzić, czy rozwiązania zostały wprowadzone prawidłowo oraz czy spełniają swoje najważniejsze zadania. Porozmawiamy z zespołem o tym, czy coś sprawia szczególne problemy lub pojawiły się nowe wątpliwości.
Przeprowadzamy szkolenia utrwalające wiedzę z zakresu zapobiegania zarażeniu koronawirusem lub rekomendujemy alternatywne rozwiązania dla wzmocnienia bezpieczeństwa firmy i pracowników.

 

KURS  

„Koronawirus – profilaktyka zdrowia”: Ramowy program


Każdy kurs jest przygotowywany pod specyfikę miejsca, w którym będzie przeprowadzany. Bazujemy na kilku najważniejszych kwestiach:
1. Zagrożenia epidemiologiczne w Polsce
2. Fakty i mity o koronawirusie
3. Jak chronić się przez chorobami zakaźnymi
4. Higiena rąk – ćwiczenia mycia rąk z wykorzystaniem lampy UV i płynu fluorescencyjnego
5. Rękawiczki – ćwiczenia
6. Maseczki – ćwiczenia, fakty i mity
7. Ćwiczenia na stanowisku pracy/symulacje zakupów


Konsultacje i szkolenia online

Kwestie zachowania bezpieczeństwa oraz aktualnych zaleceń możemy także omówić online. To okazja, żeby odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące dostosowania się do aktualnego reżimu sanitarnego.

Spoty i materiały edukacyjne na zamówienie / konsultacje merytoryczne

Przygotujemy indywidualne spoty i materiały edukacyjne o koronawirusie i zasadach profilaktyki dostosowanych do potrzeb firmy/instytucji. Korzystamy wyłącznie z naukowej wiedzy i zaleceń uznanych polskich oraz światowych ekspertów medycyny i wirusologii. Jeśli nie wiesz, czy Twoje materiały edukacyjne lub kampania społeczna są merytorycznie wartościowe, zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji.

Nasze materiały edukacyjne.