Solidne fundamenty do niesienia pierwszej pomocy

Na co dzień zajmują się wznoszeniem konstrukcji domów i biur. Miejsc, w których ludzie mogą spełniać marzenia, rozwijać pasje, realizować ambicje. Być szczęśliwi. A teraz mają także solidne fundamenty do tego, by w razie potrzeby ochronić zdrowie i życie swoich współpracowników, ale także i bliskich. Pracownicy firmy budowlanej Edes ukończyli kurs pierwszej pomocy i jak sami przyznają – to wiedza, która przyda się im nie tylko w pracy.

Kurs pierwszej pomocy dla firmy Edes odbył się w połowie grudnia 2017 roku. Zajęcia trwały osiem godzin, a udział w nich wzięło 9 uczestników. Program szkolenia został dopasowany do potrzeb pracowników budowy, stąd przede wszystkim nastawiony był na naukę reagowania w razie urazów. Nie zabrakło jednak także ćwiczeń z zakresu pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnym, a także dzieciom.

– Pracujemy w niebezpiecznym środowisku, w którym może wydarzyć się wszystko. Jako firma dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników i jest to też jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na udział w kursie pierwszej pomocy – mówi Robert Król z firmy Edes, jeden z uczestników szkolenia. – Mocnym punktem tego szkolenia był bardzo pomocny prowadzący, który wyjaśniał wszelkie wątpliwości, odpowiadał rzeczowo na pytania. Na szkolną czwórkę z plusem zasługują także inscenizacje wypadków, które były przekonujące. W przyszłości chętnie przeszlibyśmy takie szkolenie na terenie budowy, nie informując wcześniej pracowników. To byłby świetny wstęp do kursu pierwszej pomocy.

To było już drugie szkolenie, którego przeprowadzenie firma Edes powierzyła Eskulapie. Poprzednie odbyło się mniej więcej 1,5 roku temu.

– Takie szkolenia powinny być nawet przeprowadzane co rok. To potrzebna wiedza, zarówno w pracy, jak i po jej zakończeniu. W końcu kiedyś możemy potrzebować pomóc komuś bliskiemu – mówi Robert Król.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.