Solidne fundamenty do niesienia pierwszej pomocy

Na co dzień zajmują się wznoszeniem konstrukcji domów i biur. Miejsc, w których ludzie mogą spełniać marzenia, rozwijać pasje, realizować ambicje. Być szczęśliwi. A teraz mają także solidne fundamenty do tego, by w razie potrzeby ochronić zdrowie i życie swoich współpracowników, ale także i bliskich. Pracownicy firmy budowlanej Edes ukończyli kurs pierwszej pomocy i jak sami przyznają – to wiedza, która przyda się im nie tylko w pracy.

Kurs pierwszej pomocy dla firmy Edes odbył się w połowie grudnia 2017 roku. Zajęcia trwały osiem godzin, a udział w nich wzięło 9 uczestników. Program szkolenia został dopasowany do potrzeb pracowników budowy, stąd przede wszystkim nastawiony był na naukę reagowania w razie urazów. Nie zabrakło jednak także ćwiczeń z zakresu pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnym, a także dzieciom.

– Pracujemy w niebezpiecznym środowisku, w którym może wydarzyć się wszystko. Jako firma dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników i jest to też jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na udział w kursie pierwszej pomocy – mówi Robert Król z firmy Edes, jeden z uczestników szkolenia. – Mocnym punktem tego szkolenia był bardzo pomocny prowadzący, który wyjaśniał wszelkie wątpliwości, odpowiadał rzeczowo na pytania. Na szkolną czwórkę z plusem zasługują także inscenizacje wypadków, które były przekonujące. W przyszłości chętnie przeszlibyśmy takie szkolenie na terenie budowy, nie informując wcześniej pracowników. To byłby świetny wstęp do kursu pierwszej pomocy.

To było już drugie szkolenie, którego przeprowadzenie firma Edes powierzyła Eskulapie. Poprzednie odbyło się mniej więcej 1,5 roku temu.

– Takie szkolenia powinny być nawet przeprowadzane co rok. To potrzebna wiedza, zarówno w pracy, jak i po jej zakończeniu. W końcu kiedyś możemy potrzebować pomóc komuś bliskiemu – mówi Robert Król.

admin

Donec mollis elit vitae quam rhoncus facilisis. Phasellus commodo mattis libero, ac congue felis vehicula vel. Duis at dignissim ex. Duis lacus ante, porttitor quis magna quis, viverra aliquam purus. Maecenas id tempor felis. Praesent eleifend non tortor sit amet pharetra. Cras viverra pulvinar tortor, in dignissim ex convallis at. Sed urna leo, rutrum eget nisi luctus, semper lacinia enim. Proin posuere vestibulum neque sed consectetur. Nunc ac efficitur sapien. Quisque at enim vitae ligula viverra dictum. Sed lobortis, ex a ultrices lacinia, neque lacus pulvinar arcu, vel tincidunt diam nibh non leo. Praesent vel ligula ex. Ut ultrices est fringilla, facilisis massa ac, commodo nibh. Ut bibendum nunc sed luctus pulvinar. Nunc ut eros in lacus malesuada malesuada. Nulla facilisi. Etiam bibendum ex in nibh scelerisque volutpat. Pellentesque venenatis tempus consequat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.