Z nimi najbezpieczniej!

Wiedzą bardzo dobrze, że wypadki zdarzają się każdego dnia. Wiedzą też, że ich przykrym konsekwencjom można skutecznie zapobiegać. W końcu na co dzień przekonują o tym innych – jak na najlepszych agentów ubezpieczeniowych przystało. Ale teraz mogą także zadbać o bezpieczeństwo… dosłownie! Blisko 80 specjalistów PKO Ubezpieczenia wzięło udział w manewrach ratowniczych Eskulapy. To był niezwykły kurs pierwszej pomocy: pełen pozoracji, niespodzianek i nauki w działaniu.


Manewry PKO Ubezpieczenia odbyły się 13 listopada, udział wzięło 80 kursantów – agentów ubezpieczeniowych. Kurs pierwszej pomocy poprowadziło 8 ratowników medycznych, a uczestnicy szkolenia zostali podzieleni na 4 grupy.


– Kurs był nieodłącznym elementem wzbogacającym uroczyste spotkanie, które przygotowaliśmy dla naszych Laureatów Programu motywacyjnego. Nasi Goście to przede wszystkim Partnerzy zewnętrzni, z którymi na co dzień współpracujemy w zakresie sprzedaży produktów i usług naszego Banku. Zależało nam na tym, aby podczas spotkania zaproponować naszym Partnerom elementy, które będą dla nich praktyczne, a dodatkowo wiedzą, którą zdobyli, będą mogli się podzielić z innymi, w tym także z rodziną bądź ze współpracownikami – mówi Katarzyna Duszak, uczestniczka szkolenia z PKO Ubezpieczenia.


Manewry składały się z dwóch części: ćwiczeniowej, podczas której zespoły poznawały i ćwiczyły zasady postępowania w różnych wypadkach. Druga część – pozoracji – składała się z różnych stacji wypadkowych. Czyli mocnych, teatralnych scenek, w których zadaniem kursantów było zastosowanie zdobytej wiedzy w sytuacjach maksymalnie zbliżonych do tych, które mogą wydarzyć się w rzeczywistości. Tym samym, kursanci udzielali pomocy ciężko poparzonej ciężarnej, mężczyźnie po udarze i z odciętym palcem oraz porażonemu prądem robotnikowi, który upadł z wysokości. Mocnym punktem programu była pozoracja wypadku komunikacyjnego i udzielania pierwszej pomocy…w samochodzie. Realizmu tej scence dodatkowo dodawał dym i huk petard.


– Wszyscy nasi Goście bardzo pozytywnie wypowiadali się o szkoleniu. Ważne dla nich było to, że w pierwszej kolejności zrealizowana była część merytoryczna, a następnie część praktyczna. Konstrukcja szkolenia była bardzo efektowna, szczególnie dlatego, że była realistyczna i dla każdego scenariusz był zaskoczeniem – mówi Katarzyna Duszak.


Celem manewrów była nauka algorytmu pierwszej pomocy oraz postępowania w razie wypadku poprzez działanie. Udział w pozoracjach, w których wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt oraz charakteryzacje, na długo utrwala w pamięci wiedzę zdobytą na kursie.


– Jak najbardziej poleciłabym Eskulapę firmę innym, ponieważ formuła całego szkolenia jest atrakcyjna i angażuje wszystkich jego uczestników – dodaje Katarzyna Duszak.

admin

Donec mollis elit vitae quam rhoncus facilisis. Phasellus commodo mattis libero, ac congue felis vehicula vel. Duis at dignissim ex. Duis lacus ante, porttitor quis magna quis, viverra aliquam purus. Maecenas id tempor felis. Praesent eleifend non tortor sit amet pharetra. Cras viverra pulvinar tortor, in dignissim ex convallis at. Sed urna leo, rutrum eget nisi luctus, semper lacinia enim. Proin posuere vestibulum neque sed consectetur. Nunc ac efficitur sapien. Quisque at enim vitae ligula viverra dictum. Sed lobortis, ex a ultrices lacinia, neque lacus pulvinar arcu, vel tincidunt diam nibh non leo. Praesent vel ligula ex. Ut ultrices est fringilla, facilisis massa ac, commodo nibh. Ut bibendum nunc sed luctus pulvinar. Nunc ut eros in lacus malesuada malesuada. Nulla facilisi. Etiam bibendum ex in nibh scelerisque volutpat. Pellentesque venenatis tempus consequat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.