Za nami drugi dzień zdrowia dla Dior!

Sezony mijają, trendy się zmieniają. Jest jednak coś, co nigdy nie wychodzi z mody. To zdrowie! Dlatego bardzo nas cieszy, że mogliśmy po raz drugi zorganizować dla Dzień Zdrowia dla zespołu firmy Dior. Wydarzenie było świetnym przewodnikiem do dobrej formy dla osób pracujących zdalnie.

Dzień Zdrowia 2 dla Dior to druga część mikrokonferencji online, którą zorganizowaliśmy w listopadzie. Głównym wydarzenia jest podniesienie świadomości zespołu w zakresie wzmacniania odporności i ochrony zdrowia w tzw. nowej rzeczywistości. Tym razem mocno skupiliśmy się na najbardziej aktualnych wyzwaniach – zachowaniu dobrego zdrowia psychicznego i emocjonalnego, a także obalaniu nieprawdziwych informacji dotyczących m.in. szczepień. Do grona prelegentów zaprosiliśmy wybitnych ekspertów.

Stąd zespół Dior wziął udział w spotkaniu z prof. zw. dr hab. med. Krzysztofem Simonem, który obalił popularne fake newsy dotyczące COVID-19 i szczepień. Psychoterapeutka Ewelina Kubicka opowiedziała o aspektach funkcjonowania w dobie pandemii: wspieraniu siebie, radzenia sobie z objawami stresu oraz konstruktywnego kierowania swoją uwagą i działaniem pomimo ograniczeń. Zapoznała także uczestników i uczestniczki ze strategiami zwiększania uważności. Fizjoterapeuta Tomasz Świderski radził natomiast, jak zmierzyć się z postępującym zmęczeniem i brakiem motywacji do zdrowej diety, aktywności ruchowej. Goście Dnia Zdrowia wzięli także udział w ćwiczeniach jogi na krzesłach, które poprowadziła instruktorka Sylwia Rutkowska. Wydarzenie poprowadził Damian Walas z Eskulapa.

Dni Zdrowia dla Dior to wydarzenia, na których myślimy o profilaktyce zdrowia w czasie COVID jako o całości. Co ważne, program przygotowaliśmy specjalnie dla pracowników firmy. Tak, by odpowiadał na problemy, z którymi mierzą się na co dzień. Blisko półtora roku pracy zdalnej, w domu, może mieć swoje odbicie na zdrowiu. Dlatego ważne jest by pracodawcy zwracali na to uwagę i wspierali swoich pracowników. Firma Dior stanowi dobry wzór do naśladowania – mówi Mateusz Wawruszuk, założyciel Eskulapa.

Dzień Zdrowia został zorganizowany za pośrednictwem platformy do wideokonferencji, której obsługa przez uczestników nie ma specjalnych wymagań sprzętowych. Jeśli interesuje Cię kurs pierwszej pomocy online, sprawdź naszą ofertę.

Kurs pierwszej pomocy online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.