Skip to main content

Czym właściwie jest defibrylator AED?

Defibrylator (AED) to niepozorne urządzenie o wadze nieprzekraczającej często dwóch kilogramów, odgrywa jednak ogromną rolę w ratowaniu ludzkiego życia.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w Polsce ok. 160 tys. osób rocznie umiera wskutek nagłego zatrzymania akcji serca. Tymczasem użycie AED zdecydowanie zwiększa szanse na uratowanie życia ludzkiego - z 10% aż do 70%! Defibrylator jest nierozłącznym elementem prowadzenia resuscytacji, ale bardzo ważne jest szybkie przejście do działania – każda sekunda ma tutaj znaczenie.

Zapewne często widujesz defibrylatory umieszczone w przestrzeni miejskiej, ale czy jesteś w stanie z nich skorzystać?

Jako szkoleniowcy z zakresu pierwszej pomocy, często widzimy u naszych klientów i słyszymy od kursantów, że nie wiedzą, czy mogą użyć AED i przede wszystkim jak to zrobić. Czasem nie wiedzą też, że w ich miejscu pracy znajduje się już defibrylator. Niestety zdarza się, że nowy sprzęt nie zostaje poprawnie zamontowany, ma przeterminowane elektrody i po prostu nie ma możliwości go użyć.

Sam zakup urządzenia to za mało, dlatego chcemy zaoferować Ci naszą pomoc we właściwym wdrożeniu.

Lubimy działać kompleksowo, dlatego pomożemy w doborze odpowiedniego defibrylatora, montażu, wraz z pierwszym uruchomieniem, szkoleniu pracowników, na regularnej weryfikacji ważności sprzętu kończąc. Znamy się na pierwszej pomocy i na obsłudze defibrylatorów i zależy nam, aby jak najwięcej osób mogło powiedzieć to samo. Ta wiedza jest naprawdę potrzebna i nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Tobie - w ratowaniu czyjegoś życia, lub komuś - w ratowaniu Twojego.

Jak pracujemy?

Sam zakup to nie wszystko, dlatego oferujemy kompleksowe wdrożenie AED do organizacji.

Dobór defibrylatora

To ważne, aby mieć urządzenie które najlepiej spełni swoją rolę w miejscu, w którym chcesz je zainstalować. Czasem najdroższe wcale nie znaczy najlepsze.

Montaż i uruchomienie

Wyręczmy Cię w montażu, uruchomimy urządzenie i wytłumaczymy jak weryfikować jego sprawność.

Szkolenie

Bo nie wystarczy mieć defibrylator, trzeba umieć się nim posługiwać. W naszej ofercie mamy zarówno szkolenia stacjonarne, jak i webinary dla pracowników, wraz z nagraniem materiału do użytku wewnętrznego w firmie dla nowo wdrażanych pracowników.

Weryfikowanie ważności urządzenia

Nie chodzi nam o sprzedaż produktu za wszelką cenę, a o świadomość, że defibrylator może w znaczny sposób przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. W ramach świadczonej usługi pilnujemy ważności urządzenia, zarówno jego baterii jak i elektrod – bo zawsze musi być w pełnej gotowości do zadziałania poprawnie.

Potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z nami!

NAPISZ ZADZWOŃ

AED - jaki model wybrać?

Nasza profesja pozwala nam na bieżąco weryfikować wiele urządzeń dostępnych na rynku. Wybraliśmy dwa modele, które polecamy, ale możemy wdrożyć każdy model. Każdy defibrylator AED będzie dobry. My wybraliśmy najlepsze.

iPad SP1

Najlepszy stosunek jakości do ceny
Intuicyjny
Przycisk pediatryczny
Adaptacyjna głośność komunikatów
Język polski
Ręczne uruchamianie
Bardzo wytrzymały. Spełnia wymogi normy militarnej MIL-STD-810G
Gwarancja 5 lat
Ważność elektrod 2.5 roku
Niewielkie koszty eksploatacji
Pokrowiec w zestawie
5300 zł brutto

LifePack CR2

Najdroższy, ale najlepszy
Bardzo intuicyjny – warstwowe rozwiązanie
Przycisk pediatryczny
Adaptacyjna głośność komunikatów
Język polski i angielski
Automatyczne uruchamianie
Odporności na kurz oraz wilgoć – IP55
Gwarancja 8 lat
Ważność elektrod 4 lata
Nie traci czasu. Jedyne urządzenie analizujące rytm serca podczas uciśnięć klatki piersiowej
Najwyższa dostępna rosnąca energia do 360J
Program do zdalnego zarządzania
Automatyczne przesyłanie komunikatów o stanie urządzenia za pomocą WiFi
Nowe AED dla uratowanej osoby dzięki programowi HeartSine
14900 zł brutto

Dodatkowe wyposażenie

Dobieramy indywidualnie, bo wiemy, że każda organizacja ma inne potrzeby.

Przechowywanie AED

przechowywanie AED

Oznaczenia AED

przechowywanie AED

Apteczki

przechowywanie AED

Dlaczego warto?

Ponieważ rozszerzanie sieci defibrylatorów jest niezwykle potrzebne – powinny być dostępne w przestrzeni miejskiej, w miejscach pracy czy w centrach handlowych. Ale sam defibrylator to za mało. Muszą znaleźć się jeszcze osoby, które zdecydują się wziąć urządzenie w swoje ręce i kiedy zajdzie taka potrzeba, spróbują uratować komuś życie. W takich przypadkach trzeba działać szybko i sprawnie.

Dlatego kluczowe jest dobre wdrożenie. Pamiętaj, przy pomocy AED Ty też możesz uratować komuś życie. I wcale nie musisz być dyplomowanym ratownikiem medycznym.

Skontaktuj się z nami:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Eskulapa Mateusz Wawryszuk, 00-549 Warszawa, ul. Piękna 24/26A,w związku z wysłaniem zapytania za pośrednictwem formularza kontaktowego. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z Polityką prywatności i ją akceptuję. (wymagane)

    Dbamy o Twoje dane Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych, gwarantujesz sobie szybką i skuteczną odpowiedź na Twoje zapytanie. Szanujemy Twoją prywatność i zapewniamy, że Twoje dane będą bezpieczne.