Bezpieczna Firma – Pierwsza pomoc dla firm

Prawo stanowi jasno – na pracodawcy spoczywa obowiązek przeprowadzenia szkolenia oraz zapewnienia środków do udzielania pierwszej pomocy. Warto więc zadbać, by zajęcia przeprowadzone zostały na najwyższym poziomie. Tym bardziej że umiejętności, wiedza i pewność własnych działań zdobyte na szkoleniu mogą uratować komuś życie. Tego nie da się nauczyć oglądając film na komputerze lub biernie słuchając instruktora. BEZPIECZNA FIRMA to także wdrożenie optymalnych systemów pierwszej pomocy w firmie oraz organizacja zakładowych drużyn ratowniczych. Zadbaj o to, by pracownicy i klienci czuli się i byli bezpieczni. To bezcenna inwestycja.

Kursy z pierwszej pomocy dla pracowników

Biuro, hala produkcyjna, sklepik z warzywami, zakład fryzjerski, kancelaria adwokacka i każda inna działalność. Łączy je jedno – w każdym z tych miejsc może dojść do wypadku, w którym zagrożone może być życie pracowników i klientów. Po kursie pierwszej pomocy Eskulapy kursanci będą zdolni i chętni do niesienia pomocy w każdej sytuacji. Kursy zakończone są wręczeniem certyfikatów ważnych dwa lata.

Kursy pierwszej pomocy dla pracowników to program dopasowany do potrzeb pracowników i środowiska pracy. Szkolenie będzie wyglądać inaczej w np. biurze, inaczej w zakładzie produkcyjnym, a inaczej na budowie.
Kurs składa się z zajęć teoretycznych i ćwiczeń. Koncentrujemy się na praktyce, bo tylko w ten sposób można wypracować właściwe nawyki i automatykę działania.
Uczestnicy szkolą się z wykorzystaniem wysokiej klasy sprzętu ratowniczego, m.in. efektywnych fantomów BRAYDEN do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Pracownicy, którzy czują się bezpiecznie w miejscu zatrudnienia pracują wydajniej, a atmosfera pracy jest lepsza. Profesjonalne szkolenie pierwszej pomocy jest motywujące, jak każda inwestycja w pracowników.

Systemy pierwszej pomocy dla firm

Żeby mówić o sprawnie funkcjonującym systemie pierwszej pomocy, nie wystarczy tylko powiesić apteczkę lub dwie na ścianach. Niewystarczająco będzie nawet wtedy, gdy wyznaczy się w korytarzu punkt pierwszej pomocy. Dlatego, że kluczową sprawą jest optymalne rozmieszczenie poszczególnych punktów systemu we właściwych miejscach. Ratownicy medyczni doskonale wiedzą, co należy zrobić, by spełnić wszystkie wymagania prawne, a dzięki doświadczeniu w organizacji systemów pierwszej pomocy wiedzą również, co najlepiej się sprawdza. Co może naprawdę uratować życie. Uzupełnieniem oferty jest przeszkolenie zakładowej grupy ratowniczej oraz organizacja szkoleń przypominających. To gwarancja, że nad bezpieczeństwem pracowników zawsze czuwa wykwalifikowany zespół gotowy do akcji.

Wdrożenie systemu pierwszej pomocy w firmie poprzedzamy dokładną analizą miejsca, m.in. rozkładu pomieszczeń, potencjalnych zagrożeń i miejsc ich występowania. Dzięki temu przygotowujemy skuteczne rozwiązania, dopasowane do warunków i charakteru działalności.
Program kursów pierwszej pomocy dostosowujemy do wiedzy i umiejętności wyznaczonych pracowników, a także do środowiska pracy.

Kurs pierwszej pomocy na wyjeździe integracyjnym lub szkoleniowym

Przygotowujemy również gry terenowe oraz wyjazdy z kursem pierwszej pomocy – wraz z organizacją noclegów w wybranym standardzie, wyżywieniem i dojazdami lub szkolenia solo. Każdy uczestnik weźmie udział w ćwiczeniach praktycznych. Grupa nauczy się między innymi, jak przeprowadzać resuscytację, jak postępować w przypadku urazów czy zadławienia. To umiejętności bezcenne nie tylko w pracy, ale także na co dzień.

Grupa przekona się, że może na sobie polegać. Kurs pierwszej pomocy pomoże w budowie więzi między pracownikami. To lepsze niż niejeden kurs komunikacji interpersonalnej.
Kursanci otrzymają poświadczenie o przebytym kursie, ważne dwa lata.

IMPREZY FIRMOWE/GRY RATOWNICZEzobacz również