O Eskulapa

Eskulapa została powołana w 2015 roku. Naszą specjalnością jest organizacja szkoleń pierwszej pomocy dopasowanych do potrzeb różnych odbiorców: nauczycieli, dzieci, rodziców czy pracowników oraz ochotników. Stawiamy na autorski program, który przygotowuje kursantów do radzenia sobie w sytuacjach, które mogą wydarzyć się w ich najbliższym otoczeniu. Z pasją organizujemy również gry terenowe, wyjazdy szkoleniowe oraz pokazy ratownictwa. Zarażamy wiedzą i przekonujemy, że każdy może przynieść pomoc, a nauka oraz ćwiczenia mogą być naprawdę ciekawe. Stale szukamy też nowych rozwiązań, które pozwolą chronić życie i zdrowie jeszcze skuteczniej. Jednym z efektów jest autorski System Przycisków Ratunkowych. To innowacyjne rozwiązanie, które wspiera tysiące pracowników i klientów instytucji w całym kraju. Jesteśmy przekonani, że jeśli naszym klientom udało się pomóc choć jednej osobie – to wszystko, co zrobiliśmy razem, było tego warte.

RATOWNICY MEDYCZNI I SZKOLENIOWCY Z POWOŁANIA

Łączą nas wspólne pasje – ratownictwo i dzielenie się wiedzą. Zespół Eskulapa tworzą młodzi ratownicy medyczni, wodni i certyfikowani instruktorzy. Działamy według najnowszych standardów i jednocześnie czerpiemy z tego, co sprawdzone i skuteczne. To pozwala nam opracować program kursów tak, aby był solidną dawką wiedzy i umiejętności. Cenimy sobie kontakt z ludźmi, a szkolenia z zakresu pierwszej pomocy pozwalają nam łączyć nasze pasje. Każdemu z uczestników szkolenia poświęcamy tyle uwagi, ile potrzebuje – odpowiadamy na każde pytanie, zawsze zachęcamy kursantów do dyskusji. Ćwiczenia powtarzamy do skutku. To najskuteczniejsza droga do oswojenia się z sytuacją, w której to od nas zależy ludzkie życie. Poznaj nasz zespół!

Mateusz Wawryszuk

Ratownik medyczny, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, międzynarodowy instruktor pierwszej pomocy EFR, doświadczony zawodowy ratownik wodny. Członek fundacji Naturalny Rozwój. Instruktor pierwszej pomocy w kampanii społecznej MotoPomocni.pl. Pasjonat sportów extremalnych i podróży. Na własnej skórze doznał jak ważna jest pierwsza pomoc- teraz uczy udzielać jej innych. Absolwent zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego.

Damian Walas

Ratownik medyczny, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsze doświadczenie zdobywał w Harcerskim Klubie Ratowniczym oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej. Miłośnik ratownictwa, pasjonat sztuk walki, instruktor Taekwon-do, posiadacz czarnego pasa, Mistrz Europy 2018 w testach siły.

Joanna Gruszka

W 2013 roku ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny i uzyskała tytuł ratownika medycznego. Posiada uprawnienia ratownika WOPR. kocha długie podróże, kontakt z przyrodą i jest pasjonatką perfum! Studia zostały wybrane nieprzypadkowo – praca jako ratownik sprawia jej dużą satysfakcję.

Kamil Makos

Od 1998 roku instruktor pierwszej pomocy. W 2005 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie i uzyskał tytuł pielęgniarza specjalisty anestezjologii i intensywnej opieki. Strażak. Od 2009 roku posiada kwalifikacje w zakresie ratownictwa medycznego, ITLS, ALS/BLS-AED. Pasjonat puszczaństwa i pływania kanu.

Ewelina Kwaśniewska

Ratownik medyczny, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonuje się tańcem. Bardzo lubi sport, w szczególności sporty zimowe. Z ratownictwem medycznym jest związana od kilku lat i codziennie odkrywa jak ważna jest pomoc. Bo tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.

Marcin Oleksiuk

Ratownik medyczny, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ma bardzo duże doświadczenie w zabezpieczeniach medycznych. Interesuje się strzelectwem, oraz ratownictwem pola walki. Ratownictwo traktuje jako pasję, oraz służbę innym ludziom.