Nasze standardy

Kursy pierwszej pomocy mogą składać się z części teoretycznej i praktycznej, z naciskiem na dynamiczne działania. Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt i teatralną charakteryzację, które angażują uczestników. Tym samym udowadniamy, że szkolenia mogą być interesujące, a nawet najlepsze instrukcje na papierze nie zastąpią ćwiczeń.

Wiemy, że to najskuteczniejsza droga do oswojenia się z sytuacją, w której to od nas zależy ludzkie życie. Pewność siebie, własnych działań, są niezbędne do niesienia pomocy. Tę odwagę stale przekazujemy kolejnym uczestnikom szkoleń.

Siedziba Eskulapy mieści się w Warszawie, ale szkolenia prowadzimy na terenie całej Polski.

TO NIE SĄ ZWYKŁE KURSY, MY UCZYMY RATOWAĆ ŻYCIE!

Wykwalifikowana kadra
Eskulapa zatrudnia wyłącznie profesjonalistów z zakresu ratownictwa.
Uczymy najnowszych i najskuteczniejszych technik
Nasze programy szkoleniowe spełniają standardy uznawane przez największe organizacje, m.in. ILCOR, ERC, EFR.
Maksimum praktyki
Stawiamy na naukę umiejętności w działaniu, a nie regułek i definicji. Już po jednym szkoleniu kursanci są w stanie skutecznie udzielić pierwszej pomocy!
Profesjonalne zaplecze
Podczas zajęć kursanci korzystają z nowoczesnego sprzętu szkoleniowego, co służy maksymalnemu zbliżeniu kursu do rzeczywistości. Wykorzystywane są m.in. manekiny do resuscytacji, defibrylatory AED oraz drobny sprzęt medyczny, jak m.in. koce termiczne, maski i opatrunki.
Pełnowymiarowe symulacje na życzenie
Kurs może odbyć się w teatralnej formie. Trenerzy prowadzą zajęcia w pełnym umundurowaniu, nie brakuje także charakteryzacji imitujących np. obrażenia w wypadku. To forma, która sprawdza się zwłaszcza w pracy z dziećmi lub na eventach.