Pokazy ratownictwa i punkty edukacyjne na eventach

Pokazy ratownictwa medycznego i punkty edukacyjne to atrakcyjny program praktycznie dla każdego rodzaju wydarzenia. Rodzinnych pikników i festynów, konferencji naukowych, a także korporacyjnych wydarzeń. To dobry wybór dla każdej organizacji, która dba o wizerunek firmy społecznie odpowiedzialnej. Program pokazów ratownictwa i organizacji zajęć w punktach edukacyjnych dopasowany jest do charakteru i miejsca wydarzenia. Mamy sprawdzone rozwiązania zarówno dla imprez otwartych, jak i zamkniętych. Angażujących możliwie najwięcej osób lub kameralne grupy. Za każdym razem udowadniamy, że umiejętność ratowania życia można zdobyć w atrakcyjny sposób.

 

Pokazy ratownictwa medycznego

Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt oraz szczegółową charakteryzację pozorantów przy pomocy sztucznych ran, krwi i rekwizytów. Wydarzeniom dla dzieci towarzyszą natomiast mini konkursy, gry oraz atrakcje dopasowane do wieku widzów. Uczestnictwo w takim pokazie dla wielu osób to pierwszy krok na drodze do przełamania lęku przed udzieleniem pierwszej pomocy. A to bardzo ważne.

Naszym celem jest maksymalne zaangażowanie uczestników. Oferujemy pokazy ratownictwa wodnego, medycznego i drogowego – doskonale wiemy, które elementy przyciągają największą uwagę i realizujemy je zawodowo.
Pokazy ratownicze realizujemy z pomocą sprzętu, którego ratownicy medyczni używają na co dzień. Korzystamy także z nowoczesnego sprzętu szkoleniowego oraz profesjonalnej charakteryzacji teatralnej.
Pokazy ratownictwa medycznego zawsze zwracają uwagę gości. To atrakcyjny pokaz połączony z masą praktycznych informacji.
Pokazy ratownicze prowadzą młodzi ludzie, dla których jest to okazja do zaprezentowania swojej misji szerokiemu gronu widzów oraz zarażenia ich chęcią nauki ratowania życia.

 

Punkty edukacyjne

To zdecydowanie nie są miejsca, w którym zainteresowani dostaną ulotkę i paczkę bandaży. Tu na uczestników czeka szereg atrakcji na motywach związanych z pierwszą pomocą. Każde stoisko obsługuje ratownik, który prowadzi edukacyjne animacje dostosowane do wieku uczestników. Najmłodsi poznają m.in. tajniki pracy Misiowego Oddziału Ratunkowego, a starsi będą mogli wziąć udział np. w Akcji-Reanimacji lub Treningu Zadławień. Punkty edukacyjne to połączenie dobrej zabawy i nauki dla przyjemności. A tak zdobywa się wiedzę, która zostaje na długo.

Przemyślane programy, które dostarczają zabawy i wartościowej wiedzy. Dzięki wizycie w punkcie edukacyjnym uczestnicy stawiają często pierwsze kroki na drodze do nauki udzielania pierwszej pomocy.
Wszystkie warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem profesjonalnych fantomów oraz trenażerów, m.in. kamizelki Act Fast, dzięki której można nauczyć się reagowania w sytuacji zadławienia. Nie zabraknie też defibrylatorów i całej masy teatralnej charakteryzacji.
Ratowanie życia i zdrowia to temat, który będzie pasował zawsze i wszędzie. Stoiska edukacyjne mogą być aranżowane zarówno na imprezach plenerowych, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.
Pokazy ratownicze i stoiska edukacyjne to możliwość zaprezentowania się przed szerokim gronie jako organizacja odpowiedzialna społecznie. Taka, która dba o swoich pracowników, kontrahentów, potencjalnych klientów i ich rodziny. A to zawsze dobry PR.