Bezpieczna Szkoła – pierwsza pomoc dla dzieci i nauczycieli

Każdy pracownik szkoły powinien być przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy tak, aby w razie wypadku wyeliminować zagrożenie życia dziecka przed dotarciem fachowej pomocy medycznej – tak stanowi prawo. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiedniego przeszkolenia, dlatego kursy pierwszej pomocy są obowiązkowe w każdej szkole. Kurs BEZPIECZNA SZKOŁA to także program dla uczniów – od 1 klasy szkoły podstawowej, przez gimnazjalistów po przyszłych maturzystów. Łączymy naukę i zabawę, angażując młodych kursantów do ostatniej minuty szkolenia!

Pomagamy dostosować się do nowych przepisów

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018

§ 21. Pracownicy szkoły lub placówki podlegają przeszkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Kurs dla pracowników szkół i placówek

Kurs kierowany jest do pedagogów oraz pracowników oświaty. W trakcie szkolenia uczestnicy mogą usystematyzować wiedzę zdobytą podczas studiów pedagogicznych lub wcześniej przebytych szkoleń, a także nabyć zupełnie nowych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Oferujemy przeprowadzenie kursów podstawowych oraz rozszerzonych – w zależności od aktualnej wiedzy i potrzeb kursantów.
Uczestnicy uczą się, co robić w sytuacji zadławienia u podopiecznych, urazów, zatruć pokarmowych, omdleń i złamań. Szczególna uwaga poświęcona jest reagowaniu na zatrzymanie krążenia u dziecka. To ważne, ponieważ resuscytacja dzieci i dorosłych różni się od siebie!
Kursanci poznają nie tylko teorię, ale wypracowują dobre praktyki, ćwicząc na fantomach dziecięcych rozmiarów oraz zadławienie przy wykorzystaniu specjalnych kamizelek. To pierwszy krok do nabrania pewności siebie i zaufaniu własnym działaniom.
Kursanci otrzymują zaświadczenie o przebytym szkoleniu, które jest ważne przez dwa lata.

Kurs pierwszej pomocy na wycieczce szkolnej – dla uczniów i nauczycieli

Zajęcia mogą być urozmaiceniem programu wyjazdu, np. w ramach Zielonej Szkoły lub obozu harcerskiego. Eskulapa organizuje również samodzielne, jednodniowe wycieczki szkolne z kursem pierwszej pomocy. Wybór miejsca jest otwarty – w sezonie mogą to być np. zajęcia w terenie z zakresu zachowania bezpieczeństwa nad wodą lub w lesie.

Program dopasowany tak, by każdy uczestnik wycieczki nauczył się czegoś nowego.
Dzieciaki w nowym środowisku są bardziej uważne, łatwiej skoncentrować ich uwagę. Takie nietypowe zajęcia mogą być dla nich przygodą, a być może i początkiem pięknej pasji.
Współpracujemy z m.in. ratownikami wodnymi i górskimi, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem. Zobaczenie go z bliska to atrakcja, która zapada w pamięć.
Uczestnicy są pod stałą opieką ratowników medycznych i wodnych. To najbardziej sprzyjające warunki do prowadzenia tego typu zajęć.