Bezpieczna Szkoła i Przedszkole

KURS PEDIATRYCZNY


Każdy nauczyciel i wychowawca przedszkolny powinien być przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy tak, aby w razie wypadku wyeliminować zagrożenie życia dziecka przed dotarciem fachowej pomocy medycznej – tak stanowi prawo. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiedniego przeszkolenia, dlatego kursy pierwszej pomocy dla pedagogów powinny być obowiązkowe w każdej szkole.

Kurs BEZPIECZNA SZKOŁA to także program dla uczniów – od przedszkolaków, przez gimnazjalistów po przyszłych maturzystów. Łączymy naukę i zabawę, angażując młodych kursantów do ostatniej minuty szkolenia!

Kurs dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych – pierwsza pomoc dzieciom i niemowlętom

Kurs kierowany jest do pedagogów oraz pracowników oświaty, m.in. wychowawców kolonijnych, opiekunów w żłobkach i klubach malucha. W trakcie szkolenia uczestnicy mogą usystematyzować wiedzę zdobytą podczas studiów pedagogicznych lub wcześniej przebytych szkoleń, a także nabyć zupełnie nowych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Oferujemy przeprowadzenie kursów podstawowych oraz rozszerzonych – w zależności od aktualnej wiedzy i potrzeb kursantów.
Uczestnicy uczą się, co robić w sytuacji zadławienia u podopiecznych, urazów, zatruć pokarmowych, omdleń i złamań. Szczególna uwaga poświęcona jest reagowaniu na zatrzymanie krążenia u dziecka. To ważne, ponieważ resuscytacja dzieci i dorosłych różni się od siebie!
Kursanci poznają nie tylko teorię, ale wypracowują dobre praktyki, ćwicząc na fantomach dziecięcych rozmiarów – także niemowląt. To pierwszy krok do nabrania pewności siebie i zaufaniu własnym działaniom.
Kursanci otrzymują zaświadczenie o przebytym szkoleniu, które jest ważne przez dwa lata.

Warsztaty dla dzieci „Mały ratownik”

Nierzadko to przedszkolaki są pierwszymi świadkami zdarzenia. Dlatego zajęcia dla dzieci mają na celu naukę prawidłowych reakcji od najmłodszych lat. To procentuje w przyszłości – jako dorośli nie boją się podejmować akcji ratunkowych, są zdecydowani w działaniu. Skutecznie niosą pomoc i ratują życie.

Podczas kursu „Mały ratownik” dzieci poznają sprzęt ratowniczy, uczą się układać się w pozycji bezpiecznej, uciskać klatkę piersiową na fantomach oraz jak tamować krwotoki i najważniejsze – dbać o własne bezpieczeństwo.

Kurs jest specjalnie przystosowany do potrzeb dzieci, trwa godzinę zegarową. Wiemy, że utrzymanie uwagi maluchów, zwłaszcza grupy, może być trudne. Udaje się to nam dzięki oryginalnej formie zajęć: maluchy odgrywają scenki – uczą się poprzez zabawę, biorą udział w mini konkursach.
Trener przybywa na szkolenie w pełnym umundurowaniu, a nawet i teatralnej charakteryzacji. Starsze dzieci mogą nauczyć się przeprowadzania resuscytacji na fantomach, a maluchy obserwować, jak robi to ekspert. Wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt, w tym m.in. świecący fantom BRAYDEN do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Szkolenie uczy dzieci, że ratowników medycznych nie należy się bać – ich rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa. Maluchy uczą się także, jak poprawnie wezwać pomoc. Uczą się m.in. Europejskiego Numeru Alarmowego.
Dodatkowo każdy maluch w nagrodę za udział w szkoleniu otrzymuje certyfikat oraz tytuł „Małego Ratownika”

Kurs pierwszej pomocy na wycieczce szkolnej – dla uczniów i nauczycieli

Zajęcia mogą być urozmaiceniem programu wyjazdu, np. w ramach Zielonej Szkoły lub obozu harcerskiego. Eskulapa organizuje również samodzielne, jednodniowe wycieczki szkolne z kursem pierwszej pomocy. Wybór miejsca jest otwarty – w sezonie mogą to być np. zajęcia w terenie z zakresu zachowania bezpieczeństwa nad wodą lub w lesie.

Program dopasowany tak, by każdy uczestnik wycieczki nauczył się czegoś nowego.
Dzieciaki w nowym środowisku są bardziej uważne, łatwiej skoncentrować ich uwagę. Takie nietypowe zajęcia mogą być dla nich przygodą, a być może i początkiem pięknej pasji.
Współpracujemy z m.in. ratownikami wodnymi i górskimi, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem. Zobaczenie go z bliska to atrakcja, która zapada w pamięć.
Uczestnicy są pod stałą opieką ratowników medycznych i wodnych. To najbardziej sprzyjające warunki do prowadzenia tego typu zajęć.