To był ciężki rok, ale działamy dalej

Rok temu rozważaliśmy różne scenariusze rozwoju pandemii. Mimo tego ten rok okazał się trudniejszy, niż zakładaliśmy dla całej branży szkoleniowej, także dla nas. Ale działamy dalej. Doświadczenia, wiedzę i praktykę z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych przekładają się na dopasowanie oferty szkoleniowej do sytuacji epidemicznej.

Branża szkoleniowa boleśnie odczuła skutki pandemii. Po wspaniałym 2019 roku myśleliśmy, że 2020 będzie jeszcze lepszy. I tak było do marca, gdy koronawirus zmienił nasze plany. Nasze szkolenia pierwszej pomocy musiały zostać zawieszone. Działania Eskulapy wyhamowały.

– Odpowiedzialność i stosowanie się przez wszystkich do zasad bezpieczeństwa to klucz to pokonania pandemii. W pełni rozumiemy oraz popieramy konieczność zawieszenia kursów bez wyjątków, więc tak też zrobiliśmy – mówi Mateusz Wawryszuk z Eskulapa.

Początek pandemii spędziliśmy na opracowywaniu nowych materiałów szkoleniowych. Latem organizowaliśmy szkolenia plenerowe. Szukaliśmy też nowych form szerzenia wiedzy w zakresie zachowania bezpieczeństwa epidemicznego, stąd nawet nagraliśmy „piosenkę profilaktyczną” z Ronniem Ferrari.

W przerwie od szkoleń część zespołu Eskulapy rozpoczęła także pracę w szpitalach w całej Polsce: – To nie koronawirus przeraża mnie najbardziej, lecz podejście znacznej części społeczeństwa do tematu pandemii… a właściwie do jego bagatelizowania. Opiekuję się ludźmi, u których podejrzewa się zarażenia koronawirusem lub mają już pozytywne wyniki testu. Pomimo wielu starań i wysiłków w walce o ludzkie zdrowie często jestem również obecny przy śmierci pacjentów cierpiących właśnie na COVID-19. Wracam do domu i czytam w mediach społecznościowych, że pandemia to ściema i jeden wielki przekręt. Jest mi wtedy po prostu najzwyczajniej bardzo przykro – mówi Damian Walas z Eskulapa.

– Kiedy zaczęło brakować medyków, zgłosiłem się do pracy w jednoimiennym szpitalu zakaźnym we Wrocławiu. Pracowałem na Intensywnej Terapii i zwykłych oddziałach. Widzę, jak ważne jest uświadamianie ludzi, że koronawirus to nie zwykła grypa – mówi Mateusz Wawryszuk.

Cały czas szukamy także możliwości rozwoju dla Eskulapy. Pracujemy nad blogiem, na którym będziemy publikować rzetelne poradniki i informacje dotyczące pierwszej pomocy i profilaktyki zdrowia. Dopracowujemy także materiały szkoleniowe pod kątem zasad bezpieczeństwa w pandemii. Pomagamy firmom i instytucjom dopasować się do aktualnej sytuacji epidemicznej. Realizujemy także szkolenia pierwszej pomocy online oraz hybrydowe.

– Utarło się już powiedzenie, że koronawirus wniósł innowacje technologiczne do wielu polskich firm. My także zaczęliśmy mocniej działać online. Kursy pierwszej pomocy zdalnie i ich programy dopracowujemy tak, by maksymalnie wykorzystać możliwości, które mamy. Rozwijamy także ofertę szkoleń hybrydowych, czyli połączenie ćwiczeń stacjonarnie z formami online – mówi Mateusz Wawryszuk.

admin

Donec mollis elit vitae quam rhoncus facilisis. Phasellus commodo mattis libero, ac congue felis vehicula vel. Duis at dignissim ex. Duis lacus ante, porttitor quis magna quis, viverra aliquam purus. Maecenas id tempor felis. Praesent eleifend non tortor sit amet pharetra. Cras viverra pulvinar tortor, in dignissim ex convallis at. Sed urna leo, rutrum eget nisi luctus, semper lacinia enim. Proin posuere vestibulum neque sed consectetur. Nunc ac efficitur sapien. Quisque at enim vitae ligula viverra dictum. Sed lobortis, ex a ultrices lacinia, neque lacus pulvinar arcu, vel tincidunt diam nibh non leo. Praesent vel ligula ex. Ut ultrices est fringilla, facilisis massa ac, commodo nibh. Ut bibendum nunc sed luctus pulvinar. Nunc ut eros in lacus malesuada malesuada. Nulla facilisi. Etiam bibendum ex in nibh scelerisque volutpat. Pellentesque venenatis tempus consequat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.