Bezpiecznie jak…w Mińsku Mazowieckim!

Mężczyzna wbiega do klasy i zaczyna strzelać. Grupa zamaskowanych napastników porywa sprzed szkoły dwoje maturzystów. Alarm bombowy w centrum handlowym – tragiczne doświadczenia sąsiadów z Europy pokazują, że tego typu zagrożenia są realne. Niespokojne czasy wymagają rzeczowego przygotowania, ponieważ może to uratować komuś życie. Taka idea przyświeca akcji BEZPIECZNE MIASTO, współorganizowanej przez Eskulapę. Ale się działo!


Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja Naturalny Rozwój we współpracy z Eskulapą oraz Klubem Walki Grappler. Pierwsze dwa turnusy zajęć w ramach inicjatywy odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Każdy cykl zajęć obejmował 7,5 godzin warsztatów z samoobrony, 6 godzin ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy oraz wykład dotyczący zagrożeń terrorystycznych. Do udziału zaproszeni zostali gimnazjaliści i licealiści. Uczestnictwo było bezpłatne.

– Około 100 uczniów wzięło udział w zajęciach, bardzo się zaangażowali. To była udana akcja. Naszym głównym celem było uświadomienie ich w kwestii realnych zagrożeń, które mogą dotknąć każdego. Młodzież musi umieć zareagować. Choć osobiście życzę im, by wiedza ta nie była im potrzebna w praktyce – mówi Mateusz Wawryszuk z Eskulapy, koordynator akcji.

BEZPIECZNE MIASTO zostało zrealizowane ze środków z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Zobacz film z akcji!Jedna myśl na temat “Bezpiecznie jak…w Mińsku Mazowieckim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.