System Przycisków Ratunkowych w FUD już działa!

Hale produkcyjne to miejsca, w których wypadek przy pracy może się zdarzyć. A zadaniem odpowiedzialnego pracodawcy troska o bezpieczeństwo pracowników. Tak jak w Fabryce Urządzeń Dźwigowych. O bezpieczeństwo zespołu dba wykwalifikowana drużyna ratownicza których działania wspiera System Przycisków Ratunkowych, autorski produkt Eskulapy.

Współpraca Eskulapy z Fabryką Urządzeń Dźwigowych z Mińska Mazowieckiego rozpoczęła się od potrzeby wypracowania strategii rozwiązań, które zapewniłyby pracownikom maksimum bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia zdrowia lub życia.

– Zdajemy sobie sprawę, że fabryka jest środowiskiem pracy, w którym może dojść do wypadku. Tak samo z resztą jak w biurze czy centrum handlowym, choć oczywiście zagrożenia są inne. Dbamy o wysokie standardy naszych usług, a nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie dbali o naszych pracowników. Ich bezpieczeństwo jest dla nas ważne, stąd potrzebowaliśmy wsparcia ekspertów w zakresie ratownictwa medycznego.

Po analizie potrzeb i warunków Fabryki Urządzeń Dźwigowych, zespół Eskulapa od podstaw stworzył i przeszkolił 15 osobową drużynę ratowniczą. Kurs pierwszej pomocy trwał łącznie 18 godzin. Obejmował podstawowe zagadnienia z zakresu ratownictwa ze szczególnym naciskiem na reagowanie na zdarzenia, do których może dojść w fabryce. W tym m.in. wypadków z wysokości, urazów, zmiażdżeń czy nagłego zatrzymania krążenia.

– To było dobrze przeprowadzone szkolenie. Zespół zyskał niezbędną wiedzę merytoryczną, którą mógł sprawdzić w praktyce. Zdecydowanie mocnym punktem tego kursu była mnogość ćwiczeń, podczas który każdy mógł się oswoić np. z resuscytacją. A wiemy, że to bardzo ważne.

Kolejne działania wokół stworzenia w Fabryce Urządzeń Dźwigowych tzw. dobrych standardów bezpieczeństwa skupiły się na wyposażeniu zakładu w niezbędny sprzęt ratunkowy. Nosze, stazy taktyczne, opatrunki hydrożelowe i aparaty do płukania oczu są już częścią punktu pierwszej pomocy w FUD.

Ostatni etap działań polegał na instalacji Systemu Przycisków Ratunkowych, którego zadaniem jest wsparcie drużyny ratowniczej w niesieniu pomocy. Wystarczy bowiem, że osoba poszkodowana lub świadek wypadku wciśnie przycisk, a cała drużyna ratownicza zostanie jednocześnie poinformowana o zdarzeniu oraz jego lokalizacji. Alarm wysyłany jest na smartfony drużyny ratowniczej. To najskuteczniejszy sposób wzywania pomocy w zespole rozproszonym w dużej przestrzeni – jak hale produkcyjne.

System Przycisków Ratunkowych w FUD to 16 przycisków oraz 16 sygnalizatorów świetlnych i dwa sygnalizatory dźwiękowe, które pełnią funkcje dodatkowych alarmów. Na przykład w sytuacji, w której członek drużyny ratowniczej ma wyciszony telefon lub jest dalej niż w zasięgu jego ręki.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że by drużyna ratownicza mogła sprawnie działać, musimy mieć system powiadamiania, który im to umożliwi. Teraz wystarczy wcisnąć guzik zamontowany na ścianie.
– Teraz nasi pracownicy są bezpieczni i bezpiecznie się czują. To wartość, która przekłada się na dobro całej firmy.
 

admin

Donec mollis elit vitae quam rhoncus facilisis. Phasellus commodo mattis libero, ac congue felis vehicula vel. Duis at dignissim ex. Duis lacus ante, porttitor quis magna quis, viverra aliquam purus. Maecenas id tempor felis. Praesent eleifend non tortor sit amet pharetra. Cras viverra pulvinar tortor, in dignissim ex convallis at. Sed urna leo, rutrum eget nisi luctus, semper lacinia enim. Proin posuere vestibulum neque sed consectetur. Nunc ac efficitur sapien. Quisque at enim vitae ligula viverra dictum. Sed lobortis, ex a ultrices lacinia, neque lacus pulvinar arcu, vel tincidunt diam nibh non leo. Praesent vel ligula ex. Ut ultrices est fringilla, facilisis massa ac, commodo nibh. Ut bibendum nunc sed luctus pulvinar. Nunc ut eros in lacus malesuada malesuada. Nulla facilisi. Etiam bibendum ex in nibh scelerisque volutpat. Pellentesque venenatis tempus consequat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.