System Przycisków Ratunkowych w FUD już działa!

Hale produkcyjne to miejsca, w których wypadek przy pracy może się zdarzyć. A zadaniem odpowiedzialnego pracodawcy troska o bezpieczeństwo pracowników. Tak jak w Fabryce Urządzeń Dźwigowych. O bezpieczeństwo zespołu dba wykwalifikowana drużyna ratownicza których działania wspiera System Przycisków Ratunkowych, autorski produkt Eskulapy.

Współpraca Eskulapy z Fabryką Urządzeń Dźwigowych z Mińska Mazowieckiego rozpoczęła się od potrzeby wypracowania strategii rozwiązań, które zapewniłyby pracownikom maksimum bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia zdrowia lub życia.

– Zdajemy sobie sprawę, że fabryka jest środowiskiem pracy, w którym może dojść do wypadku. Tak samo z resztą jak w biurze czy centrum handlowym, choć oczywiście zagrożenia są inne. Dbamy o wysokie standardy naszych usług, a nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie dbali o naszych pracowników. Ich bezpieczeństwo jest dla nas ważne, stąd potrzebowaliśmy wsparcia ekspertów w zakresie ratownictwa medycznego.

Po analizie potrzeb i warunków Fabryki Urządzeń Dźwigowych, zespół Eskulapa od podstaw stworzył i przeszkolił 15 osobową drużynę ratowniczą. Kurs pierwszej pomocy trwał łącznie 18 godzin. Obejmował podstawowe zagadnienia z zakresu ratownictwa ze szczególnym naciskiem na reagowanie na zdarzenia, do których może dojść w fabryce. W tym m.in. wypadków z wysokości, urazów, zmiażdżeń czy nagłego zatrzymania krążenia.

– To było dobrze przeprowadzone szkolenie. Zespół zyskał niezbędną wiedzę merytoryczną, którą mógł sprawdzić w praktyce. Zdecydowanie mocnym punktem tego kursu była mnogość ćwiczeń, podczas który każdy mógł się oswoić np. z resuscytacją. A wiemy, że to bardzo ważne.

Kolejne działania wokół stworzenia w Fabryce Urządzeń Dźwigowych tzw. dobrych standardów bezpieczeństwa skupiły się na wyposażeniu zakładu w niezbędny sprzęt ratunkowy. Nosze, stazy taktyczne, opatrunki hydrożelowe i aparaty do płukania oczu są już częścią punktu pierwszej pomocy w FUD.

Ostatni etap działań polegał na instalacji Systemu Przycisków Ratunkowych, którego zadaniem jest wsparcie drużyny ratowniczej w niesieniu pomocy. Wystarczy bowiem, że osoba poszkodowana lub świadek wypadku wciśnie przycisk, a cała drużyna ratownicza zostanie jednocześnie poinformowana o zdarzeniu oraz jego lokalizacji. Alarm wysyłany jest na smartfony drużyny ratowniczej. To najskuteczniejszy sposób wzywania pomocy w zespole rozproszonym w dużej przestrzeni – jak hale produkcyjne.

System Przycisków Ratunkowych w FUD to 16 przycisków oraz 16 sygnalizatorów świetlnych i dwa sygnalizatory dźwiękowe, które pełnią funkcje dodatkowych alarmów. Na przykład w sytuacji, w której członek drużyny ratowniczej ma wyciszony telefon lub jest dalej niż w zasięgu jego ręki.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że by drużyna ratownicza mogła sprawnie działać, musimy mieć system powiadamiania, który im to umożliwi. Teraz wystarczy wcisnąć guzik zamontowany na ścianie.
– Teraz nasi pracownicy są bezpieczni i bezpiecznie się czują. To wartość, która przekłada się na dobro całej firmy.




 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.