Piękna przyszłość dla każdego. Uczniowie tej szkoły są już krok bliżej

Szkoła nie jest tylko miejscem, gdzie zdobywa się wiedzę, ale również uczy życia i odpowiedzialności za własne czyny – to motto, które przyświeca Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Zaangażowanie uczniów tej szkoły to najlepszy dowód na to, że nie są to puste słowa. Szkolenie pierwszej pomocy zdali na 6!

Szkolenie pierwszej pomocy dla uczniów z Mińska Mazowieckiego odbyło się w czerwcu. Udział wzięli wychowankowie klasy medycznej liceum, a także ochotnicy z gimnazjum i liceum. Łącznie odbyły się cztery sześciogodzinne szkolenia, a w każdej z grup wzięło udział około 12 osób.

Przygotowując program szkolenia dla młodzieży, Eskulapa stawia na maksymalną interakcję z grupą. Stąd kurs pierwszej pomocy dla uczniów z Mińska został przygotowany tak, by teoria przeplatała się z praktyką.

Tym samym uczniowie najpierw dowiedzieli się więcej o aktualnych przepisach oraz dobrych praktykach działania w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie wiedzę tę mogli wykorzystać w praktyce, podczas ćwiczeń i symulacji. Uczyli się m.in. wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na nowoczesnych fantomach, bandażowania ran, udzielania pomocy w razie zatrucia pokarmowego oraz urazów. W skrócie – radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, na które uczniowie narażeni są najbardziej.

Tego rodzaju szkolenia zalecane są nie tylko młodzieży, ale także i młodszym uczniom. Codziennie w szkołach dochodzi nawet do tysięcy wypadków. Najczęściej to od reakcji świadków zależą dalsze losy poszkodowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *