Premiera Systemu Przycisków Ratunkowych na MedBiz Days!

Szansom i możliwościom, jakie stwarza branża healthcare, poświęcona była ostatnia konferencja MedBiz Days 2018. Wśród prelegentów, obok m.in. senatora Konstantego Radziwiłła, był również Mateusz Wawryszuk. Założyciel Eskulapa zaprezentował System Przycisków Ratunkowych. Była to tym samym premiera naszej innowacji.

Konferencja MedBiz Days odbyła się pod koniec marca w Warszawie, a zorganizowana została przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z zarządzaniem w sektorze ochrony zdrowia, w tym m.in. konsultingu i technologii.

Na uczestników czekały tym samym panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania z przedstawicielami rządu odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia, niezależnymi ekspertami, a także przedstawicielami firm z sektora healthcare.

W bloku tematycznym „Telemedycyna, czyli współczesne technologie a medycyna” wystąpił Mateusz Wawryszuk. Założyciel Eskulapa zaprezentował uczestnikom konferencji System Przycisków Ratunkowych (Emergency Buttons System – EBS).

Niestety, obecnie zakładowe systemy ratownicze najczęściej opierają się o… szczęście. Założenie, że świadek wypadku będzie umieć udzielić pierwszej pomocy lub chociaż będzie miał przy sobie telefon komórkowy, by np. powiadomić kogoś z drużyny ratowniczej lub wezwać pogotowie… A czas, bezcenny w przypadku ratowania życia i zdrowia, mija. Emergency Buttons System to sieć przycisków, które aktywowane w razie wypadku pozwalają natychmiastowo powiadomić o wypadku i skierować we właściwe miejsce drużynę ratowniczą – mówi Mateusz Wawruszyk, założyciel Eskulapa.

System Przycisków Ratunkowych to tym samym odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawców dużych zespołów, pracujących na znacznych powierzchniach, m.in. w halach produkcyjnych, biurowcach, ale także dla zarządców galerii handlowych oraz administratorów budynków dużych osiedli. To też zupełnie nowa gałąź telemedycyny – jednego z najważniejszych kierunków rozwoju branży healthcare ostatnich lat. Do tej pory w Polsce nie było takiego systemu.

Ponadto, uczestnicy konferencji MedBiz Days mogli m.in. wysłuchać wykładu ministra zdrowia w latach 2015-2018, senatora Konstantego Radziwiłła o sposobach oceniania systemów ochrony zdrowia, prezentacji trendów z zakresu biotechnologii przygotowanej przez specjalistów z Polskiego Funduszu Rozwoju, a także wziąć udział w konwersatorium dotyczącym profilaktyki chorób, które poprowadziła posłanka Beata Libera-Małecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.