Uczymy Ratować Życie na YouTube!

Naszą misją jest dzielenie się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dlatego uruchomiliśmy kanał na YouTube, Uczymy Ratować Życie! Nasze materiały są sprawdzone, aktualne i użyteczne – będą świetnie uzupełniać tradycyjny kurs pierwszej pomocy. Zachęcamy do subskrybowania.

Wiedza, która ratuje życie

Na kanale YT Uczymy Ratować Życie co dwa tygodnie będziemy publikować nowy film edukacyjny. Już teraz zachęcamy do sprawdzenia, jak pomóc w m.in. przypadku oparzeń chemicznych, ciał obcych w ranie oraz ukąszenia kleszcza. Wskazujemy także najczęstsze błędy w pierwszej pomocy oraz radzimy, jak utworzyć korytarz życia w jezdni. Chociaż mamy nadzieję, że wiedza ta nigdy wam się nie przyda – im więcej osób potrafi udzielić pierwszej pomocy, tym wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi

Każdy materiał przygotowujemy na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia czynnych ratowników medycznych, a także dogłębnej analizy tematu. To nasza gwarancja, że wiedza przekazywana Wam w filmach jest sprawdzona i aktualna.

Ale my też, jako ratownicy medyczni, możemy mieć różne opinie. Pamiętajmy, że standardy pierwszej pomocy także się rozwijają. Są różne wytyczne i techniki – jedne skuteczniejsze, inne mniej. Pozycja bezpieczna może wyglądać różnie, jest wiele technik na przekręcanie osoby nieprzytomnej, układania rąk do reanimacji lub ręki do uderzeń w plecy przy zadławieniu. Dlatego na spotkaniach instruktorskich dyskutujemy wiele godzin. Analizujemy wiele badań i literatury, aby wybrać najlepszą metodę.

Ale jaka jest dla nas najlepsza naszym zdaniem? Najprostsza. Taką, którą osoba bez doświadczenia i certyfikatów będzie w stanie samodzielnie powtórzyć w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Skomplikowane detale pomijamy świadomie. Uczymy według zaleceń Europejskiej Rady Resuscytacji w amerykańskim stylu. Słuchamy naszych kursantów. Nasza kanał na YT nie jest więc dla ratowników medycznych.

Uzupełniamy nasz kurs pierwszej pomocy

Pamiętajmy jednak, że żaden – nawet najlepszy – kurs pierwszej pomocy online nie zastąpi tego praktycznego. Nasze filmy edukacyjne nie mają więc zastąpić szkolenia, ale je uzupełnić. Chcemy, by były też taką ściągą na przyszłość, dla odświeżenia wiedzy.

Zachęcamy też: jeśli masz pomysł na temat filmu o udzielaniu pierwszej pomocy, napisz w komentarzu! Być może poświęcimy temu zagadnieniu następny odcinek.


Link do naszego kanału na YouTube:


https://www.youtube.com/channel/UCuG5JsgSHg-iZDY8-WaWscA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.